Kontakt

Klito CZ s.r.o
u křižovatky směr Deštné v Orl.horách proti čerpací stanici BENZINA

Provozská 301
518 01 Dobruška
Česká Republika
Zobrazit na mapě
IČO: 27524663
DIČ: CZ27524663

Tel.:+420 491 474 084
Mob.: +420 774 127 366

+420 602 127 366

+420 737 606 244
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Registrace :

u obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Hradci Králové oddíl C, vložka 24081

 

Provozní doba prodejny
Po 7.30 - 16.30 
Út 7.30 - 16.30 
St 7.30 - 16.30 
Čt 7.30 - 16.30 
Pá 7.30 - 16.30 

So, Ne - po tel. dohodě.

 

Více o nás

 

Historie firmy

 

 

Doporučujeme

Ubytování na horské chalupě

v Sedloňově v Orl.horách

chatamaly

 

 bdi logo02

24v 23v

Koupací bazén Biodesign™

Koupací bazén Biodesign byl vyvinut jako reakce na poptávku na trhu po výrobku, který by měl přirozený tvar koupacího bazénu, umožňoval snadné koupání a údržbu jako klasický koupací bazén. Je přírodní alternativou ke klasickým koupacím bazénům.

● Každý koupací bazén je navrženo podle osobní představy zákazníka.
● Tento bazén je unikátní s výhradními detaily v porovnání s ostatními bazény. 
● Koupací bazény Biodesign™ jsou chráněny mezinárodním patentem.
● Instalace je mnohem rychlejší a snadnější než u tradičních bazénů.
● K výstavbě jsou používány kvalitní krycí materiály jako křemenná drť různé šarže např. Bora Bora, Ticino, Waikiki, Verde Alpi, Botticino, Smeraldo a další.
● Bazén lze přizpůsobit pro jakoukoliv zahradu. 
● Postupně se svažující okraje bazénu poskytují větší bezpečnost při koupání zvláště pro děti.
● Díky přirozenému ohřevu produkovanému křemenným obkladem je voda teplejší.
● Možnost vytvoření míst k relaxaci jako pláž či podvodní sezení nebo zabudování vířivky.

Výhody: 

● Vysoká konstrukční pevnost a lepší impregnace ve srovnání s klasickým koupacím bazénem.
● Snadné čištění ve srovnání s tradičním bazénem
● Menší údržba ve srovnání s klasickým bazénem
● Delší sezonnost díky přírodnímu ohřevu
● Různé filtrační systémy podle žádosti zákazníka
● Zcela ohleduplný k životnímu prostředí
● Zahradní krajina velmi přirozená po všechna roční období
● Exkluzivní ekologický výrobek nezpůsobující znečištění
● Menší náklady za údržbu v porovnání s tradičním bazénem

To vše je Biodesign™! 

● Kvalita obkladu. 
● Výjimečnost každého koupacího bazénu.
● Možnost vytvoření pláží a míst k sezení.
● Kvalita vody a zejména její čistota/průhlednost.
● Snadné čištění a údržba.
● Stabilní konstrukc.e
● Bezpečnost koupání pro děti.
● Více relaxační plochy.

 

Filtrační systém s minerály MagnaPool™

Filtrační systém s minerály MagnaPool™ Dodáváme s našimi bazény Biodesign™ nebo můžete objednat jako tzv. retrofit (tj. pouze skleněnou náplň, hydroxinátor a minerály) jako náhradu za Váš stávající filtrační systém nebo jako filtraci k bazénům od jiných dodavatelů.

Minerální voda pro bazény

Nový životní styl a inovace ve vědeckých poznatcích o vodě přináší filtraci MagnaPool™, která nabízí přírodní, křišťálově čistou a zdravou vodu, ve které se můžete koupat a plavat denně.

MagnaPool™ systém se skládá z hydroxinátoru, velkokapacitního vodního filtru naplněného speciálními filtračními granulemi z recyklovaného skla Diamond Kleen,vysoce výkonného čerpadla a patentované směsi minerálů hořčíku a draslíku. Tyto přírodní minerály se přidávají přímo do bazénové vody a procházejí ve vodném roztoku hydroxinátorem MagnaPool™ (zvláštní část zařízení, které pracuje podobně jako tradiční elektrolýza soli), ve kterém se vytváří hydroxid hořečnatý.

Tato forma hořčíku je známá svými léčebnými účinky na citlivou pleť a všechny kožní problémy. Hořčík působí na kůži jako magnet, a tím pomáhá detoxikovat jak pokožku tak tělo od nečistot, zmenšuje póry a udržuje pokožku jemnou, hladkou a zdravou. Hydroxid hořečnatý se v bazénové vodě podílí na vzniku volného přírodního chlóru, který dezinfikuje pokožku a díky oxidaci odstraňuje bakterie, plísně a řasy, které se mohou v bazénové vodě vyskytovat. To zajišťuje dokonalou sterilizaci vody bez přídavku vysoce znečišťujících chemických produktů. Chlorid hořečnatý v minerálech MagnaPool™ pochází z oceánu. Bylo zjištěno, že tato forma hořčíku má blahodárný vliv na vnitřní zdraví těla a udržování duševní a tělesné rovnováhy.

Je důležité si uvědomit, že magnésiové mléko (vodný roztok hydroxidu hořečnatého) působí nepřetržitě jako flokulant a odstraňuje z vody organické částice, a tím zaručuje křišťálově čistou vodu a zároveň omezuje reakce mezi sterilizačními materiály a organickými zbytky. Výrazně se tak snižuje vznik chloraminů a trichloraminů, které mohou vážně poškodit zdraví koupajících.

Dalším velmi zajímavým aspektem ve vztahu k životnímu prostředí je, že vodu zpracovanou systémem MagnaPool™ lze použít po zředění v poměru 1:5 pro zavlažování zahrad a všech půdních typů bez poškození životního prostředí. Hořčík i draslík jsou běžně používanými součástmi hnojiv pro rostliny.

Se systémem MagnaPool™ je voda v bazénu velmi zdravá díky následujícím dvěma faktorům:

1) Diamond Kleen™ Filtrační náplň z recyklovaného skla má tu vlastnost, že zabraňuje tvorbě bakterií tím, že prostředí uvnitř filtru je nepříznivé pro jejich růst.

2) Minerály MagnaPool™ Přidáním patentované směsi přírodních a pro pokožku příznivých minerálů hořčíku a draslíku z moře do Vašeho bazénu začne hydroxinátor MagnaPool™ vytvářet přírodní zbytkový chlór, který ničí bakterie ve vodě, a magnesiové mléko, které jako přírodní flokulant pomáhá při odstraňování všech organických částic. Voda v bazénu je tak křišťálově čistá. MagnaPool™ systém je založen na vědeckých poznatcích o minerální terapii, které se týkají absorpce chloridu hořečnatého kůží. Tato transdermální metoda výrazně pomáhá tělu zachovat optimální hladinu hořčíku, a tím přinést duševní i tělesnou pohodu.

Jak hořčík pomáhá?

Hořčík je nepostradatelný téměř pro všechny procesy, které v lidském těle probíhají. Tím nejdůležitějším je tvorba energie. V buňkách je po draslíku nejzastoupenějším minerálem. Udržuje buňky zdravé a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání. Podílí se na transportu cukrů do buněk a zlepšuje využití kyslíku v nich. A protože buňky jsou základními stavebními kameny lidského organismu, jejich zdraví se promítá i do celkového zdraví a kondice člověka.

Hořčík je vydatným pomocníkem při obraně proti stresu

Řada studií prokázala, že pokud je lidské tělo ve stresu, spotřebovává více hořčíku než v klidovém stavu. A co se vlastně s naším tělem při stresu děje? Připravuje se k boji. Tento stav si naše tělo pamatuje ještě z dob, když jsme lovili mamuty. Při stresu lidské buňky ve velké míře vylučují hořčík a naopak absorbují vápník. Proto je velmi důležité hořčík doplňovat, především ve stresových situacích.

Hořčík pomáhá proti bolestem hlavy

Hořčík dokáže podporovat správný tok krve v krevním řečišti a uvolňovat stažené svaly. Tím významně pomáhá bolestem hlavy předcházet nebo je zmírňovat. Některé studie dokládají, že lidé trpící bolestmi hlavy a migrénami ve velké většině trpí nedostatkem hořčíku v organismu.

Hořčík pomáhá při sportu Jak již bylo řečeno, hořčík se podílí na tvorbě energie, která je nepostradatelná pro jakýkoliv pohyb a výkon. Při sportu se energie několikanásobně více spotřebovává, proto je potřeba doplňovat i hořčík. Ten navíc působí relaxačně na svaly, a pomáhá tak předcházet křečím stehen a lýtek, které se u sportovců mohou vyskytovat a které je znevýhodňují.

Hořčík podporuje srdeční činnost

Řada světových studií opakovaně prokázala prospěšnost hořčíku pro lidské srdce. Při dostatečném příjmu hořčíku klesá pravděpodobnost vysokého krevního tlaku a srdečních arytmií. Hořčík reguluje srdeční činnost a rozšiřuje srdeční cévy. Spolu s lecitinem se podílí na regulaci hladiny cholesterolu v krvi.

Hořčík podporuje trávení a střevní motilitu

Hořčík pomáhá zvyšovat pohyblivost střev, podporuje průchod natrávené potravy trávicím traktem, a tím také umožňuje předcházení zácpě. Je významným činitelem pro vylučování žluči, a tím je nepostradatelný pro efektivní trávení. Tato vlastnost se významně uplatňuje u osob s onemocněním žlučníku a žlučových cest. Vliv hořčíku a hořečnatých solí podporuje tvorbu žluči, a tak brání vzniku žlučových kamenů. Hořčík se také výrazně podílí na metabolismu tuků a cukrů. Hořčík jako součást diety diabetiků

Studie opakovaně prokazují, že lidé trpící cukrovkou mají v těle menší hladinu hořčíku než lidé zdraví. Hořčík je však pro diabetiky naprosto nepostradatelný – podílí se na regulaci energie získávané z cukrů a uplatňuje se v metabolickém působení insulinu. Je mimořádně důležitým faktorem v ochraně diabetiků před diabetickými komplikacemi. Může navíc podle odborníků zmenšit obtížnost průběhu onemocnění a neduhů, které se s ním pojí.

Zlepšuje homeostázu i dalších minerálů

Deficity hořčíku v důsledku porušených aktivních transportů na úrovni buňky významně zhoršují i metabolismus dalších minerálů, především draslíku, fosfátů, vápníku, ale i sodíku. Jinými slovy řečeno, například rezistentní hypokalemie (snížené koncentrace draslíku v krevním séru, které nereagují na substituci draslíku) se podaří normalizovat až při současném podání hořčíku.

Hořčík také udržuje pevné kosti, zdravé zuby a nehty

Kontakt

Nová prodejna Klito v Dobrušce

u křižovatky směr Deštné v Orl.horách proti čerpací stanici BENZINA

Provozská 301

518 01 Dobruška

Mob.:+420 721 257 059

e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zobrazit na mapě

 

Provozní doba prodejny
Po 7.30 - 16.30 
Út 7.30 - 16.30
St 7.30 - 16.30
Čt 7.30 - 16.30
Pá 7.30 - 16.30

So, Ne - po tel. dohodě

 

Certifikáty