Kontakt

Klito CZ s.r.o
u křižovatky směr Deštné v Orl.horách proti čerpací stanici BENZINA

Provozská 301
518 01 Dobruška
Česká Republika
Zobrazit na mapě
IČO: 27524663
DIČ: CZ27524663

Tel.:+420 491 474 084
Mob.: +420 774 127 366

+420 602 127 366

+420 737 606 244
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Registrace :

u obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Hradci Králové oddíl C, vložka 24081

 

Provozní doba prodejny
Po 7.30 - 16.30 
Út 7.30 - 16.30 
St 7.30 - 16.30 
Čt 7.30 - 16.30 
Pá 7.30 - 16.30 

So, Ne - po tel. dohodě.

 

Více o nás

 

Historie firmy

 

 

Doporučujeme

Ubytování na horské chalupě

v Sedloňově v Orl.horách

chatamaly

 

Nemá váš komín již dostatečný tah, netěsní nebo chcete připojit spotřebič o vyšším výkonu, než umožňuje stávající komín?

Jedním z možných efektivních řešení je cenově dostupné vyfrézování Vašeho komínu pomocí naší profesionální frézy, která umožňuje zvětšení komínového průchodu bez nutnosti bourání komínového zdiva. Využijte náš e-mail.


Frézování komínů

Komíny frézujeme vlastní sadou komínové frézy.

 

Frézování komínů je zvětšení stávajícího vnitřního otvoru komínu, kterým proudí spaliny. Tento postup patří k velmi častému způsobu rekonstrukce komínů, ať už z důvodu změny technologie vytápění, špatného stavu spalinové cesty (netěsnost, zadehtování), nebo využití komínu pro jiné účely (např.jiný druh spotřebiče či paliva).


Důvody frézování:

 • zvětšení rozměru komínového průduchu
 • nedostatečný odvod spalin - nedostatečný tah
 • nový spotřebič s větším výkonem
 • nový spotřebič s větším průměrem hrdla pro odvod spalin
 • zachování stávajícího průměru komínu pro vložkování
 • změna technologie vytápění (tuhá, kapalná, plynná paliva)
 • zadehtovaný komín, který není možné vypálit
 • rekonstrukce - modernizace komínu
 • jiné využití komínu - např. odvětrání prostoru, technologická šachta atd.


Postup frézování:

Frézování provádíme za využití vlastních hydraulických komínových fréz. Díky dvěma odlišným technologiím vedení frézovací hlavice pokryjeme většinu typů komínů a specifických požadavků našich zákazníků. Frézujeme také pro montážní firmy, které nevlastní komínovou frézu za zvýhodněnou cenu.

Hydraulické čerpadlo, v našem případě poháněné spalovacím motorem (vyšší výkon, nezávislé na přívodu el. energie), roztáčí frézovací hlavu komínové frézy, která je zasunuta do komínového průduchu, do vysokých otáček. Frézovací hlavu tvoří systém zavěšených řetízků z tvrzené oceli, které odstředivou silou otloukají vnitřní stěnu komínu a drtí ji na jemný prach. Nastavením příslušné délky řetízků se dosahuje výsledného průměru komínového průduchu. Komín se frézuje od spodní části (základu) směrem nahoru. Odfrézovaný materiál padá dolů a následně se vybírá komínovými dvířky (obdoba vybírání sazí), nebo je odsáván průmyslovým vysavačem. Rychlost frézování je závislá na materiálu, z kterého je komín postaven a pohybuje se v rozmezí 1-2 metry za hodinu. Tato metoda je velmi šetrná a je s úspěchem používána i na dožilém komínovém zdivu bez nebezpečí posunu jednotlivých cihel apod.

Při frézování průduchu je možné odebrat maximálně jednu třetinu stávající stěny komínu. Pro názornost zde uvádíme příklad: Stávající průduch komínu je 15 cm a komín je postaven z komínového zdiva o síle 15 cm. Maximální velikost průduchu po frézování bude 25 cm. Vzhledem k ne zcela hladké stěně lze pak takový průduch osadit komínovou vložkou o průměru 22 cm.

Co všechno lze frézovat:

 • všechny průřezy - kruh, čtverec, obdélník
 • komíny vestavěné, přistavěné i samostatně stojící (u samostatně stojících komínu je třeba posoudit statiku)
 • komíny rovné i úhybné (lomené)


Co nelze frézovat:

 • vyfrézovat komínový průduch do plného zdiva či betonu
 • neprůchozí (ucpaný) komín - nejprve se musí průduch zprůchodnit
 • srovnat frézováním uskočený nebo nerovný průduch (stávající průduch slouží jako vodící dráha pro komínovou frézu, která nerovnosti zkopíruje)
 • rozpadající se komín (většinou v nadstřešní části) - v tomto případě nejdříve odbouráme komín nad střechou,vyfrézujeme,vyvložkujeme a uděláme přestavbu komínu nad střechou.
 • komín s velkým úhlem (více než 30st) zalomení (nerovnosti) - lze řešit vybouráním montážního otvoru
 • kov, kámen, osinkocementové (azbestové) vložky


Výhody, ekonomická hlediska a časová náročnost:

 • Frézování komínu, v porovnání s bouráním stávajícího komínového tělesa a výstavbou nového komínu, je mnohem rychlejší a levnější variantou. Po frézování je předpokladem pro správnou funkci komínu (a podmínkou v případě využití k odtahu spalin) jeho vyvložkování. Zvolením vhodného materiálu získává zákazník stejnou funkčnost i záruku (až 30 let), jako při stavbě nového komínu. Veškeré práce spojené s frézováním a vložkováním komínů jsme schopni ve většině případů provést během 1 dne. Úspora se pohybuje kolem 30% nákladů na zbourání a stavbu nového komínu. Frézování a následné vložkování komínu je také minimálním zásahem do objektu, v kterém se nachází.


Co musí zabezpečit zákazník

 • Je nutné zabezpečit přístup ke komínu na střeše, protože frézování se provádí odtud. Technici budou také vyžadovat přístup do místností po celé délce komínu tak, aby bylo možné kontrolovat komínový plášť a případný nežádoucí únik prachu. Dále musíte zajistit volný přístup ke komínovým dvířkům a místo, kam bude odkládán vyfrézovaný materiál. Ostatní je již práce našich techniků.
 • Před každým frézováním proběhne obhlídka komínu, konzultace se zákazníkem a předběžná kalkulace ceny. Komín prohlédneme a navrhneme Vám nejvýhodnější ekonomické a technické řešení jeho rekonstrukce tak, aby byl bezpečný jak pro Váš majetek, tak pro vaše zdraví a životy.

Kontakt

Nová prodejna Klito v Dobrušce

u křižovatky směr Deštné v Orl.horách proti čerpací stanici BENZINA

Provozská 301

518 01 Dobruška

Mob.:+420 721 257 059

e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zobrazit na mapě

 

Provozní doba prodejny
Po 7.30 - 16.30 
Út 7.30 - 16.30
St 7.30 - 16.30
Čt 7.30 - 16.30
Pá 7.30 - 16.30

So, Ne - po tel. dohodě

 

Certifikáty